Rozbudowa ul. Akademii Umiejętności

Na zdjęciu siedzący ludzie fot. MZD

Do marca 2027 roku powinna zostać rozbudowana ul. Akademii Umiejętności. W siedzibie Miejskiego Zarządu Dróg w Bielsku-Białej 12 września podpisano umowę na realizację tej ważnej inwestycji. 


W obecności zastępcy prezydenta Bielska-Białej Przemysława Kamińskiego dokument sygnowali dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg Patryk Owcarz, prezes zarządu Aqua S.A. Arkadiusz Kocot oraz Grzegorz Żukowski reprezentujący wykonawcę robót drogowych - Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe TREXBUD s.c.


- Prace obejmą rozbudowę ul. Akademii Umiejętności na odcinku od skrzyżowania z ul. Marii Skłodowskiej-Curie do skrzyżowania z ul. Łagodną. Powstanie nowa jezdnia o nawierzchni bitumicznej i szerokości do 5,5 m. Zaplanowano także budowę chodników, zatok postojowych, wyniesionych tarcz skrzyżowań, a także przebudowę sieci energetycznych, gazowych i teletechnicznych. Uregulowane zostanie odwodnienie poprzez budowę kanalizacji deszczowej, a przestrzeń wokół ulicy zyska nowe nasadzenia zieleni wysokiej - informuje MZD. Dodatkowo wyremontowany zostanie chodnik prowadzący do Zespołu Szkół Ogrodniczych im. Stanisława Szumca.


W ramach tej inwestycji Aqua S.A. przebuduje sieć wodociągową i kanalizacji sanitarnej, co pozwoli na skoordynowanie wszystkich prac i ograniczenie utrudnień dla mieszkańców.


Wartość inwestycji to 18,2 mln zł, z czego 10,6 mln zł pochodzi ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. 28 maja br. umowę o przyznaniu dofinansowania podpisali wojewoda śląski Marek Wójcik i prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski.


oprac. JacK