Serce Lipnika zabiło w amfiteatrze

Na zdjęciu piana party w amfiteatrze fot. MDK

Nikt, kto celowo lub przypadkiem znalazł się w amfiteatrze w Lipniku w sobotę 16 sierpnia nie miał wątpliwości, że bije tam serce całej dzielnicy, a nawet całego Bielska-Białej. XI Piknik Lipnicki zgromadził całe rodziny, wszystkie pokolenia oraz dziesiątki entuzjastów zabytkowych samochodów, dobrych przekąsek, konkursów, loterii i fanów muzyki.

Mieszkańcy osiedla Lipnik i całego Bielska-Białej doskonale bawili się podczas pikniku pod honorowym patronatem Prezydenta Bielska-Białej Jarosława Klimaszewskiego. Oprócz naszego włodarza nie mogło zabraknąć wójta gminy Kozy Jacka Kalińskiego, ponieważ teren amfiteatru położony jest na granicy Kóz i Bielska-Białej.

Od godz. 11.00 do 18.30 przepięknie śpiewali, grali i występowali podopieczni Domu Kultury w Lipniku oraz innych placówek Miejskiego Domu Kultury w Bielsku-Białej: Włóczykije, Melodyjka, Orkiestra Dęta MDK Lipnik oraz zaproszone zespoły: This Cover Band, Dzień dobry, czy Zumba Kids.

Wśród wielu bogatych w atrakcje stoisk wyróżniały się te należące do Wydziału Gospodarki Odpadami UMBB, Zakładu Gospodarki Odpadami, oczywiście Rady Osiedla Lipnik - gospodarza wydarzenia, czy Rodzinnego Ogrodu Działkowego Lipnik. Na uczestników czekały konkursy, loterie, quizy i zabawy. Organizatorzy zadbali o atrakcyjne koncerty, jak i warsztaty dla dzieci (m.in. tworzenia karmników dla ptaków), zapewniając różnorodność i rodzinną atmosferę pikniku. 
Piknik to również pyszne jedzenie, a także bliższy kontakt z przyrodą – zarówno typową dla tego miejsca, czyli lasem, ale i nieco egzotyczną, czyli alpakami.

Oddzielną atrakcją dla dzieci, ale również dla odważniejszej młodzieży i dorosłych, okazało piana party. Między sceną a widownią amfiteatru organizatorzy wyprodukowali kilka tysięcy litrów ekologicznej piany, która wywołała euforię wśród małoletnich, wprawiła ich w fantastyczny humor, a matki, ojców oraz opiekunów zamieniła w najlepszych i najszybszych fotoreporterów tej feerii śmiechu, tańców, podskoków i wygłupów. Ta część pikniku trwała około 20 minut, ale była zdecydowanie najzabawniejszym i najbardziej aktywnym punktem programu.

Piknikowi towarzyszył Rodzinny Rajd Przygodowy, który rozpoczął się już o 8.00 rano w Punkcie 11 na ul. 11 Listopada 24 i zakończył o 12.00 w Amfiteatrze.

Drugą atrakcja tego dnia, która od 14.00 wypełniła praktycznie każdą wolną przestrzeń imprezy samochodami, był XXV Międzynarodowy Rajd Pojazdów Zabytkowych. Wspaniałe limuzyny, unikaty motoryzacyjne na skalę europejską i krajową dały radę wspiąć się do amfiteatru i zaprezentować swoje atrybuty. Oczywiście nie obeszło się bez konkursu dla najpiękniejszych wehikułów. Zwycięzcą okazał się Bolesław Żywiński z Bielska-Białej, właściciel urodziwego i wspaniale odrestaurowanego oraz utrzymanego Fiata 500. Nagrody – puchary, ufundował prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski i osobiście - wraz z komandorem rajdu Markiem Lekkim oraz przewodniczącym Rady Osiedla Lipnik Sławomirem Glaserem - wręczał je wyróżnionym na scenie.

Trudno w krótkim artykule umieścić opis wspaniałych emocji uczestników XI Pikniku Lipnickiego. Oprócz oczywistych atrakcji tego dnia, czuło się wspaniałą atmosferę i radość z bycia razem. Wszystko dopełniała doskonała aura oraz miejsce – zjawiskowy amfiteatr w Lipniku, gdzie przyroda, zabawa i radość przeplatały się, tworząc dobrosąsiedzką wspólnotę. 

Dziękujemy za ten szczególny dzień organizatorom: Radzie Osiedla Lipnik i Domowi Kultury w Lipniku – oddziałowi MDK w Bielsku-Białej. Nie możemy doczekać XII Pikniku Lipnickiego.

Aleksander Szałajko