Utworzono – 21.08.2025
fot. Wydział Gospodarki Miejskiej UMBB
Duży krzyż na terenie Cmentarza Komunalnego przy ul. Karpackiej został częściowo zdemontowany. Jego stan mógł zagrażać zdrowiu i życiu osób odwiedzających cmentarz.
Kontrola zlecona przez Wydział Gospodarki Miejskiej Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej wykazała, że stan drewnianego krzyża na Cmentarzu Komunalnym w Kamienicy, a szczególnie poziomej belki, jest na tyle zły, że wymaga ona natychmiastowego zdemontowania. Niezbędne prace przeprowadziła właśnie Zieleń Miejska.
Obecnie teren wokół krzyża jest wygrodzony, a w ciągu kilku najbliższych dni nastąpi demontaż pozostałej części.
Jak informuje Wydział Gospodarki Miejskiej, krzyż zostanie w całości odtworzony.

r