Potrzebna naprawa krzyża

Na zdjęciu krzyż i jego stan po demontażu poprzecznej belki fot. Wydział Gospodarki Miejskiej UMBB

Duży krzyż na terenie Cmentarza Komunalnego przy ul. Karpackiej został częściowo zdemontowany. Jego stan mógł zagrażać zdrowiu i życiu osób odwiedzających cmentarz.

Kontrola zlecona przez Wydział Gospodarki Miejskiej Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej wykazała, że stan drewnianego krzyża na Cmentarzu Komunalnym w Kamienicy, a szczególnie poziomej belki, jest na tyle zły, że wymaga ona natychmiastowego zdemontowania. Niezbędne prace przeprowadziła właśnie Zieleń Miejska.  

Obecnie teren wokół krzyża jest wygrodzony, a w ciągu kilku najbliższych dni nastąpi demontaż pozostałej części.
Jak informuje Wydział Gospodarki Miejskiej, krzyż zostanie w całości odtworzony.

Na zdjęciu zniszczona belka

r