Banialuka z szansą na Słoneczniki 2025

Na zdjęciu siedzący ludzie fot. Dorota Koperska

Projekt Teatru Lalek Banialuka Teatr w mieście. Naturalnie! otrzymał trzy nominacje w ogólnopolskim plebiscycie Słoneczniki 2025, organizowanym przez portal CzasDzieci.pl. Do 1 września trwa głosowanie na zwycięskie projekty.  


Uczestniczący w plebiscycie rodzice głosują na najbardziej rozwojowe inicjatywy dla dzieci realizowane w Krakowie i województwie małopolskim, w Warszawie i na terenie województwa śląskiego w kategoriach: Język, Logika, Sztuki wizualne, Muzyka, Ruch, Przyroda. 
Projekt Banialuki Teatr w mieście. Naturalnie! znalazł się wśród najlepszych inicjatyw rozwojowych na Śląsku w kategoriach: Język, Sztuki wizualne oraz Przyroda. 


Obecnie trwa otwarte głosowanie na zwycięskie inicjatywy. Do 1 września widzowie mogą zdecydować, czy Banialuka zdobędzie wyjątkowe statuetki Słoneczników. Głos można oddać poprzez stronę: https://sloneczniki.czasdzieci.pl/ankieta-slask-2025.php


Projekt Teatr w mieście. Naturalnie! przybliża sztukę teatru dzieciom i młodzieży poza murami teatralnego budynku. Spektakle i czytania w ramach projektu odbywają się w plenerze – w parkach, amfiteatrach czy zielonych zakątkach miasta. Dzięki temu młodzi odbiorcy mogą spotkać się ze sztuką w naturalnym, codziennym otoczeniu.


Do tej pory odbył się już trzy wydarzenia: czytanie tekstu Marty Guśniowskiej w reżyserii Jacka Popławskiego w Parku Słowackiego, czytanie Kwiatu Paproci Andrzeja Błażewicza w Parku Włókniarzy oraz spektakl O mniejszych braciszkach św. Franciszka w amfiteatrze w Lipniku (zgromadził blisko 700 widzów).


Przed nami kolejne spotkania w ramach projektu. Szczegóły na profilach społecznościowych Teatru Lalek Banialuka). 


oprac. JacK 
 

Na zdjęciu plakat