Złoty Kamil, srebrna Maja

Na zdjęciu stojący ludzie fot. KS Sprint

Na Mistrzostwach Polski rozgrywanych 22 i 23 sierpnia na stadionie Zawiszy w Bydgoszczy doskonale zaprezentowali się lekkoatleci z Bielska-Białej. Do stolicy Podbeskidzia przywieźli złoto i srebro. 

Zawodnik Just Team Bielsko-Biała Kamil Herzyk nie dał najmniejszych szans rywalom na swoim koronnym dystansie 5000 m. Zdobył medal z czasem 14:13.70. Drugi był Marcin Biskup - 14:21.84, a trzeci Michał Groberski - 14:22.23. Trenerami Herzyka są: klubowym Kamil Kos, kadry - Bożena Dziubińska.


Po drabince w swojej dyscyplinie pnie się również Maja Chamot. Przed rokiem zawodniczka KS Sprint Bielsko-Biała w Bydgoszczy pokonała poprzeczkę zawieszoną na czterech metrach i uplasowała się tuż za czołówką. Teraz tyczkarka z Hażlacha stanęła na drugim stopniu na podium, pokonując kolejno wysokości: 3.80, 4.00 oraz 4.10 bez strącenia. Trenerem zawodniczki jest Marcin Szczepański.
Gratulujemy zawodnikom i trenerom.


JacK 
 

Na zdjęciu stojący ludzie