fot. Policja
Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej przeprowadzili w poniedziałek 18 sierpnia wzmożone działania kontrolne pod kryptonimem Alkohol i narkotyki. Ujawnili 10 osób, które prowadziły pod wpływem używek.
Celem akcji była poprawa bezpieczeństwa na drogach poprzez eliminowanie z ruchu kierowców, którzy wsiadają za kierownicę pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.
Podczas ośmiogodzinnych działań mundurowi skontrolowali prawie 3000 kierujących. Funkcjonariusze zatrzymali aż 10 osób prowadzących pojazdy pod wpływem alkoholu.
Policja przypomina, że prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu czy narkotyków stanowi poważne zagrożenie nie tylko dla samego kierującego, ale także dla innych uczestników ruchu drogowego. W zależności od stopnia nietrzeźwości kierowcy muszą liczyć się z konsekwencjami w postaci wysokich kar finansowych, utraty prawa jazdy, a nawet kary pozbawienia wolności.
Bielska Policja zapowiada kontynuację podobnych akcji i apeluje do kierowców o odpowiedzialność i rozsądek za kierownicą.
oprac. JacK